SON DAKİKA İHTİYAÇ VE KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI KAÇ? EN DÜŞÜK KREDİ FAİZ ORANI NE KADAR?

0
82

Haftanın ilk gününde merak edilen konuların başında kredi faiz oranları var. Merkez Bankası’nın faizi 24’ten 19.75’e çekmesinin ardından banka faizleri sert şekilde gerilemeye başladı. İlk adım kamu bankası o Ziraat’ten geldi. Ziraat Bankası 180 aya kadar konut kredisi faizini 0.99’a çekti. Banka ihtiyaç kredisi faizlerinde de düşüşe gitti. Ziraat Bankası’nın flaş adımının ardından Vakıfbank ve Halkbank da aynı şekilde hamle yaptı. 0.99’a kadar gerileyen konut kredisi faizleri piyasayı yeniden canlandırdı. Emlakçılar ve inşaat şirketleri yoğunluk yaşandığını bildirirken, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi faiz oranlarının düşmesiyle diğer alanlarda da canlanma görüldü. Fırsatları değerlendirmek isteyen vatandaşlar her yerde araştırmalarına başladı bile.Peki, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank ihtiyaç ve konut kredisi faiz oranı kaç? En düşük kredi faizi ne kadar? Aradığınız bütün cevaplar haberimizde…

para ile ilgili görsel sonucu

Gayrimenkul alımı yapacak olan vatandaşlar gibi ihtiyaçlarını gidermek için kredi çekecek vatandaşlar da faizlerin düşüşünü fırsata çevirmek istiyor. Konut, taşıt ve tüketici kredisi faiz oranları Merkez Bankası’nın faiz kararının ardından sert şekilde düştü. Kamu bankalarının yaktığı ateşe özel bankalar da katıldı. Birçok banka kredi faiz oranını1.5’in altına geriletti. Kamu bankaları ise yüzde 1’in altında faiz uygulaması ile hizmet vermeye devam ediyor. İşte son durum

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI

Ziraat Bankası 180 ay vade uygulamasını hayata geçirdi. 15 yıl vade uygulaması ilk kez hayate geçerken faiz oranı da 0,99’a geriledi.

İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZİ: 1.59

TAŞIT KREDİSİ FAİZİ: 1.43

Son dakika Vakıfbank Ziraat Bankası Halkbank ihtiyaç ve konut kredisi faiz oranı kaç? En düşük kredi faizi ne kadar?

VAKIFBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI

Vakıfbank da, Halkbank ve Ziraat Bankası gibi 15 yıl vade ile 0,99 faiz uygulamasını hayata geçirdi. Vatandaşlar 3 kamu bankasından da aynı koşullarla kredi alabilir.

VAKIFBANK FAİZ ORANLARI

Konut kredisi: 0.99
Tüketici kredisi: 1.59 (Genel) – 1.49 (Maaş müşterileri)

Taşıt kredisi: 1.49

para ile ilgili görsel sonucu

HALKBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI

Bir diğer kamu bankası olan Halkbank da Ziraat Bankası gibi 180 ay vade ile 0,99 konut kredisi faiz oranını hayata geçirdi.

İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZİ: 1.59

TAŞIT KREDİSİ FAİZİ: 1.50

para ile ilgili görsel sonucu

TEB FAİZ ORANLARI

CepteTeb İhtiyaç kredisi: 1.79
Taşıt kredisi: 1.69
Konut kredisi: 1.49

Son dakika Vakıfbank Ziraat Bankası Halkbank ihtiyaç ve konut kredisi faiz oranı kaç? En düşük kredi faizi ne kadar?

AKBANK KREDİ FAİZ ORANLARI

İhtiyaç kredisi: 2.00
Taşıt kredisi: 1.85
Konut kredisi: 1.39

Malzemelerin içinden çıktı

İŞ BANKASI FAİZ ORANLARI

İhtiyaç kredisi: 1.83
Taşıt kredisi: 1.75
Ev kredisi: 1.60

Ä°lgili resim

GARANTİ BBVA FAİZ ORANLARI:

Dijital ihtiyaç kredisi: 1.94
Konut kredisi: 1.41
Taşıt kredisi: 1.74

Ä°lgili resim

QNB FİNANSBANK FAİZ ORANLARI

İhtiyaç kredisi: 1.49
Taşıt kredisi: 2.14
Konut kredisi: 1.69.

Ä°lgili resim

YAPIKREDİ FAİZ ORANLARI

İhtiyaç kredisi: 1.96
Taşıt kredisi: 1.79
Konut kredisi: 1.49 (120 ay).

Ä°lgili resim

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ HESAPLAMA
Konut kredisi hesaplama işlemi için Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesinde bulunan Konut Kredisi Hesaplama Aracı’na giriniz. Daha sonrasında almak istediğiniz kredi türünü seçin. Ardından kredi tutarı, ödeme vadesi ve faiz oranını belirleyerek HESAPLA butonuna basınız..

Son dakika Vakıfbank Ziraat Bankası Halkbank ihtiyaç ve konut kredisi faiz oranı kaç? En düşük kredi faizi ne kadar?

Hesapla butonuna bastıktan sonra alacağınız kredi türüne, tutarına ve vadesine göre konut kredisi karşınıza çıkacaktır. Örneğin;

Konut Kredisi seçeneğiyle 100.000 TL’lik tutar seçtiğimizde, vadesini 120 ay ve faiz oranını da yüzde 1,55 olarak seçtiğimizde sonuçlar şu şekilde çıkmaktadır;

Son dakika Vakıfbank Ziraat Bankası Halkbank ihtiyaç ve konut kredisi faiz oranı kaç? En düşük kredi faizi ne kadar?

KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Güncel olarak en düşük tabela konut kredisi faiz oranı olan yüzde 1.28 üzerinden 150.000 TL tutarda konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde kredinin 5 yıl vadede aylık taksitleri yaklaşık 3.600 TL, 10 yıl vadede 2.450 TL’ ye denk karşılık geliyor. 10 yıl vadeli konut kredisinin toplam geri ödemesi yaklaşık 294.000 TL oluyor..

KONUT KREDİSİ ALABİLMEK İÇİN GEREKLİ BELGELER

Yaptığınız kredi başvurusu ön onay aldığında ikinci adım olarak gerekli belgelerle bankaya gitmeniz gerekir. Konut kredisi için banka tarafından nüfus cüzdanı, ikametgah ve gelir beyanı olmak üzere üç temel belge talep edilir. Düzenli bir geliriniz olması halinde başvurunuzun onaylanması ihtimali oldukça yüksektir. Daha önceki kredi borcu nedeniyle hakkında banka takip kararı olan kişiler ise kredi alamazlar. Konut kredilerinde ipotek uygulaması söz konusu olduğu için kefil istenmez. Eğer başvuran kişi yeterli bir gelire sahip değilse o zaman kefil uygulaması devreye girebilir..

KONUT KREDİSİ NEDİR?

Konut kredisi, satın alınacak evin teminat altına alınması koşuluyla bankalar tarafından verilen bir kredi türü. Kredinin vadesi genellikle sabit faiz oranlarıyla 5 ila 30 yıl arasında değişebiliyor. Konut kredisine başvurmak için satın almak istediğiniz konuta karar verdikten sonra kredi imkanları sunan bankaları araştırmanız gerekir. Sizin için en uygun faiz oranlarını sunan bankaları araştırmanız ve başvurmanız gerekecektir. Kredi başvurunuz onaylandıktan sonra artık devreye gayrimenkul değerlendirme uzmanları giriyor.

Uzmanlar, satın almak istediğiniz evin değerini belirledikten sonra, evin değerinin dörtte birini peşinat ödemesi olarak vermeniz gerekir. Yasalar gereği, belirlenen ekspertiz değerinin %70-75’ine kadar konut kredisi verilebiliyor. Evin kalan %25’lik ücreti içinse peşinatınız olması gerekir. Sözleşmeniz süresince belirlenen faiz oranı ve vade üzerinden aylık olarak ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here