Kar Yağdıran Adam Olarak Bilinen Gerçek adıyla Pablo Emilio Escobar Gaviria Kimdir Neden Bu Kadar Çok Seviliyor Hayat Hikâyesi Ve Serveti Ölüm Nedeni Ve Nasıl Öldü

Öncelikle ona Kar Yağdıran Adam demelerinin sebebi kokainden dolayıdır.

Pablo Escobar (1949-1993)

Tarihin gördüğü en güçlü, en zengin ve en sevilen uyuşturucu baronudur.

Tam adı Pablo Emilio Escobar Gaviria’dır. Çiftçi bir babanın ve ilkokul öğretmeni bir annenin 7 çocuğundan biridir.

Yoksul bir ailenin çocuğu olan Escobar, küçükken ailesinin parasızlıktan dolayı çektiği sıkıntılara şahit oldu. Annesine zor günlerde ”Sabret, büyüyünce istediğin her şeyi ayağına getireceğim” dediği bilinir.

Bu hırsı onu küçük yaşta suç dünyasına soktu. Kuzeni ile beraber mezar taşları çalıp satmaya başladı. İşler büyüyünce araba çalıp sattı. Ama istediği parayı kazanamıyordu.Uyuşturucu işine girmeye karar verdi bölgenin uyuşturucu baronunu öldürerek organizasyonun başına geçti.

O organizasyonu tarihin daha önce görmediği bir kartele çevirdi. Kokain işinden öylesine para kazanıyordu ki ada satın alıp içine kokain taşımak için özel havaalanı bile yaptırdı.

En güçlü olduğu zamanlarda günde 60 milyon dolar kazanmıştır.

Devlet ile olan sorunlarından bankaya yatıramadığı için variller saklayıp toprağın altına gömmüştür bugün bile bulunamayan milyarları var.

Fakir halka olan yardımın dan dolayı ”Robin hood” lakabını almıştır. Fakirler için yüzlerce ev yaptırmıştır ve her yıl onlara para dağıtmıştır.

Şuan bile Medellinde Escobar’ı seven çok fazla insan vardır.

En büyük hayali Kolombiya başkanı olmaktı. Hatta öyleki, en güçlü zamanlarında seçilerek meclise girip dokunulmazlık bile almıştır.

Ama artık bu güçlenmesi amerikanın dikattini çekmişti ve durdurulması gerektiğini düşünüyorlardı.

Dünya uyuşturucu trafiğinin yüzde 96’sını Amerika uyuşturucu trafiğinin ise yüzde 90’ını kontrol ediyordu. Artık aranan bir suçluydu hem Kolombiya hem Amerika iş birliği yaparak Escobar’ı ölü yada diri yakalayacaktı.

Yıllar boyu saklandı ve karteli yönetmeye devam etti. Halk Escobar ı seviyordu Escobar bu sayede onların evinde kalıyordu ve halk polise yerini ihbar etmiyordu ancak Kartelin önemli isimleri ya yakalanmıştı yada öldürülmüştü artık.

Escobar zayıflamaya başlamıştı. Ailesini çok seven Escobar Oğluyla telefon da konuşurken yeri tespit edilip öldürülmüştür.

Hayatın da hiç telefon kullanmamış olan Escobar öleceği gün tam 6 kere oğluna telefon etmiştir.

Oğlu o anları şöyle açıklıyor”Babam beni tam 6 kez aradı o an ölmek için bunu yaptığını anlamıştım” ve oğluna göre Escobar artık yakalanacağını anladığı sırada kendi kafasına sıktı.Çünkü yakalanıp Amerika ya teslim edilmek istemiyordu Escobarın kafasından çıkan mermi hiçbir poliste asker de olmayan kendine özel olan silahının mermisiydi ve Escobar eğer ölmek istiyorsan ”Sağ kulağının hizasından kendini vurmalısın” dermişti ve mermi de sağ kulağından çıkmıştır.

SON YILLARA DOĞRU BOMBALI EYLEMLER YAPARAK BİNLERCE MASUM İNSANIN HAYATINA SEBEP OLMUŞTUR

Net Serveti: Net Serveti Hakkında Kesin Bir Bilgi Yok Ama Tahmini Olarak 65-70 Milyar Dolar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here