İşgalci İsrail askerleri Mescid-i Aksa’da ateş açarak 1 Filistinliyi şehit etti, birisini de ağır yaraladı

0
59

BM ve tüm dünyanın tepkilerine rağmen yasadışı yerleşim ve işgale devam eden İşgalci İsrail askerleri bu kez de Mescid-i Aksa‘nın Silsile Kapısı‘nda Filistinlilere ateş açtı. Açılan ateş sonucu 1 Filistinlinin şehit olduğu, 1 Filistinlinin de ağır yaralandığı bildirildi. Olaydan hemen sonra Mescid-i Aksa’nın kapıları kapatıldı.

İşgalci İsrail askerleri Mescid-i Aksa'da ateş açarak 1 Filistinliyi şehit etti, birisini de ağır yaraladı

İşgalci İsrail askerleri Mescid-i Aksa’nın Silsile Kapısı’nda “bıçaklı saldırı girişiminde bulundukları” iddiasıyla 2 Filistinliye ateş açarak ağır yaraladı. Olayda Mescid-i Aksa’nın bir muhafızı ve bir İsrail subayın da yaralandığı bildirildi. Yaralılardan birisinin şehit olduğu bildirildi.

Yaşanan kargaşadan hemen sonra İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa’nın kapılarını kapattığı öğrenildi.
Hastaneye kaldırılan diğer Filistinlinin durumunun ise ağır olduğu öğrenildi.

SAĞLIK BAKANLIĞI AÇIKLADI

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, Mescid-i Aksa’nın Silsile Kapısı’nda yaşanan çatışma sırasında İsrail askerleri tarafından açılan ateş sonucu yaralanan 1 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Öte yandan Kudüs’te Mescid-i Aksa’nın kapılarını kapatan İsrail güçleri, Filistinlilerin akşam namazı için Aksa’ya girmelerine izin vermedi. Filistinliler ise bunun üzerine akşam namazını Mescid-i Aksa’nın çevresindeki farklı noktalarda kıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here