Bir Avrupa takımı, iki yıl üst üste en yüksek kullanıcılı ve en kazançlı video oyunları yarışmalarından birini kazanan ilk kişi oldu.

OG, Dota 2 turnuvasında zaferle sonuçlanan The International, Pazar günü finalde ikinci olan Team Liquid’i 3-1 mağlup etti.OG’nin beş takım arkadaşı, 15.6 milyon dolar (12.7 milyon £) büyük ödülü paylaştı.

Esports Kazanç istatistik sitesine göre, takım kaptanı Johan “N0tail” Sundstein (25), tüm zamanların en iyi ödüllü e-spor oyuncusu oldu .

Dane’nin bugüne kadar yaklaşık 6,9 milyon dolar kazandığını hesapladı.

Toplamda sponsorluklardan ve çevrimiçi Dota 2 derslerinden elde ettiği para hariçtir.

Ayrıca, dört OG arkadaşı da Esports Kazanç listesindeki diğer beş sırayı dolduruyor.

Her yıl gerçekleşen rekabet, dokuz yıllık tarihinde ilk kez Çin’de gerçekleştirdi.

Turnuva Dota 2’nin geliştiricisi Valve tarafından organize edildi, ancak ödül havuzunun çoğu, yeni bir oyun modunun ve unvandaki diğer öğelerin kilidini açan “savaş geçişi” satın alan taraftarlar tarafından toplandı.

Bu yılki kazanma potu 34.3 milyon dolar rekor seviyeye ulaştı ve 30 milyon dolar rekor kırdı .Team Liquid, ödülün 4,5 milyon dolarlık bir payı ile uzaklaştı.

Kaç Kişi Izledi ?

Turnuvanın yapıldığı alan yaklaşık 18.000 seyirci için oturma kapasitesine sahipti. Ve daha fazlası İngilizce, Mandarin ve Rusça yorumların yapıldığı etkinliğin resmi Twitch ve SteamTV yayınları aracılığıyla çevrimiçi olarak izlendi. Görüntüler ayrıca YouTube’da yayınlandı.

Bu yazıdan sonra e-sporcu olmak ne kadar zor olabilir ki dediğinizi duyar gibiyim. Bizce de hiç zor değil hatta belki siz de bir E-Sporcu’sunuzdur.

Buraya Tıklayarak Nasıl E-Sporcu Olunur Öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here